Вівторок, 2024-03-19, 4:57 AM
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

      Сайт Оксанинської філії Бабанської ЗОШ І-ІІІ ст. 

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Наш сайт працює
Погода
Погода в Україні
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Твоя безпека - у твоїх руках

Книга "Твоя безпека" (Для перегляду натисни на картинку)

 

ТВОЯ БЕЗПЕКА – У ТВОЇХ РУКАХ
 

1. Як убезпечитися від квартирних крадіжок

Майте міцні запори, зміцніть двері, вріжте дверні вічка; не лишайте відкритими кватирки, вікна, балконні двері, навіть улітку, особливо якщо ви мешкаєте на першому поверсі або ж у квартирах біля пожежних драбин чи прибудов; подбайте про те, щоб сходи та площадка біля дверей були освітлені, тоді злодій боятиметься, що його ймовірніше помі­тять.

Не зберігайте ключі від квартири разом із документами, не прикріплюйте до ключів брелоки з вашим ім'ям і адресою. Якщо ключі загублено, відразу слід змінити замки. Не кладіть ключі під килимок біля дверей та не зберігайте їх в автомашині; не надавайте незнайомцям детальної інформації щодо себе, наприклад, через оголошення.

Якщо ви тривалий час будете відсутні вдома, попередьте листо­ношу, щоби до вашої поштової скриньки не розкладали коре­спонденцію, або домовтеся про це із сусідами – адже повна поштова скринька свідчитиме про тривалу відсутність мешка­нців квартири.

Уважно відчиняйте двері, а також не приводьте випадкових або малознайомих людей додому. Не відчиняйте дверей незнайо­мим людям, з якими б проханнями вони не зверталися.

Якщо ви біля дверей квартири виявите щось підозріле: зламані або відкриті двері, шум у квартирі, краще не заходити й нічого не торкатися, а зателефонувати від сусідів до відділку міліції. Не варто рватися в бій — здоров'я дорожче майна!

Якщо ви виявили сліди крадіжки, уже ввійшовши до квартири, також нічого не торкайтеся — відразу дзвоніть у міліцію.

2. Неповнолітній сам удома

Ні в якому разі не відчиняйте дверей, ким би не був незнайомець: міліціонером, двоюрідним дядьком, маминою знайомою.

Голосно запитайте "Хто там", і якщо це невідома вам особа, теж голосно скажіть: "Батьки закрили мене" та відійдіть від дверей.

Не відчиняйте дверей відразу після дзвінка чи стуку, подивіться у вічко, тримайте двері на запобіжному ланцюжку.

Якщо зловмисники все ж таки опинилися у квартирі, не виявляйте хоробрості й не провокуйте їх. Якщо вони вимагатимуть гроші чи коштовності, ліпше показати їм місце, де батьки зберігають невеликі суми грошей, аніж стати жертвою фізичного насильства.

При першій нагоді зателефонуйте до міліції, кричіть, розбийте віконне скло, намагайтеся всіма засобами привернути до себе увагу сусідів та перехожих.

Майте записничок з робочими телефонам батьків, а також з телефонами сусідів, міліції (102), швидкої допомоги (103), пожежної охорони (101). Прикріпіть ці номери над телефонним апаратом.

3. Як захиститися від нападників

Увечері не ходіть поодинці. Якщо ви пізно повертаєтеся додо­му, попросіть знайомих, друзів супроводити вас; якщо ви йдете пішки у вечірню годину, попросіть дорослого, якому ви довіряєте, чи сильнішого за вас провести вас; якщо вам необхідно застосувати якісь доступні індивідуальні засоби захисту (наприклад, газовий балончик), тримайте його в руці або в зручній кишені.

Плануйте свій маршрут освітленими місцями, уникайте парків, скверів, подвір'я, підозрілих місць і галасливих компаній; прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх; не заходьте в під'їзд або в ліфт разом із незнайомцями, поче­кайте людей, що викликають довіру, наприклад, пару похило­го віку.

Нікуди не йдіть з незнайомцями, якими б привабливими не були їх запрошення – у кіно, у кафе, покататися на велосипе­дах, човнах, машинах, подивитися якусь тварину, навіть допо­могти людям.

Не вживайте алкоголь або наркотики! Помічено, що ті, хто вживає алкоголь, наркотики, дуже часто потрапляють у сумні­вну компанію і стають жертвами своїх же знайомих чи співуча­сниками злочинів.

Якщо ви почули на вулиці кроки за спиною або побачили підозрілу особу, яка йде назустріч вам – прискорте темп, пе­рейдіть декілька разів на іншій бік вулиці, поверніть.

Якщо хтось переслідує вас – не панікуйте: перейдіть на біг, прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, кричіть: "Пожежа! Горимо!" На такі крики швидше виглянуть мешкан­ці. Можна навіть розбити скло або забігти в під'їзд і подзвони­ти в двері.

Завжди повідомляйте батькам, де ви перебуватимете та коли плануєте повернутися додому.

4. Наодинці зі зловмисником

Якщо хтось наздогнав вас, а допомогти нікому, то в цій ситуації тримайтеся спокійно. Пам'ятайте, що інстинкт збереження життя підкаже вам, як діяти.

Якщо нападник озброєний, намагайтеся не робити різких рухів. Можна схитрувати, наприклад, удати з себе зомлілого або поводитися дивно, як божевільний.

На вимогу віддати гаманця ліпше спокійно це зробити.

Намагайтесь уважно розглянути злочинця, а потім, за першої ж можливості, повідомте в міліцію про напад.

Нічого не торкайтеся, не змінюйте одяг, не мийтеся — це допоможе відшукати сліди злочинця.

Допомагайте одне одному. Багато осіб стали жертвою злочинів через страх або байдужість перехожих.

5. Як захиститися від сексуальних злочинів

Не сідайте в незнайоме авто, навіть щоб показати дорогу.

Не приймайте дарунків без дозволу батьків;

Дізнайтеся в дорослих (батьків, учителів, шкільного психолога чи працівника міліції в справах неповнолітніх), як за зовнішністю відрізнити тих людей, які мають злі намірі.

Поводьтеся гідно на вечірках та дискотеках, не провокуйте своєю поведінкою осіб протилежної статі.

Не усамітнюйтеся з особою протилежної статі, особливо старшою за вас.

Навіть при спробі зґвалтування слід повідомити про це міліцію, щоб потурбуватися про свою безпеку надалі.

Розповідайте батькам навіть про те, в чому соромно зізнатись – вони мудріші за вас, ви — їхні діти, і вони зможуть вам допомогти.

6. Якщо проти вас скоєно протиправні дії

Спробуйте заспокоїтися та пригадати подробиці; якомога швидше телефонуйте "102", повідомте про те, що ста­лося, подробиці, особисті прикмети особи, яка вчинила проти вас незаконні дії.

Подайте в районний відділок міліції повідомлення про факт нападу, побиття чи розбою в письмовій (заява) або усній формі (обов'язково складається протокол, який підписується вами); якщо в райвідділі відмовляться приймати заяву, не поспішайте сваритися, адже, можливо, на це є законні підстави — злочин­ні дії скоєно на території іншого відділку міліції або ж ви не досягли повноліття й подали заяву за відсутності батьків чи осіб, які їх заміняють, чи близьких родичів; у такому випадку попросіть поради, дізнайтеся адресу відділку, куди вам належить звернутися, а ще краще попросіть міліціо­нера зателефонувати своїм колегам. Звертайтеся до міліції й тоді, коли ви стали свідком протиправних дій.


Copyright MyCorp © 2024